Zdravotní obuv Peter Legwood

Dnes jsme naskladnili první vzorky ortopedické obuvi Peter Legwood. Obuv vznikla při dlouhodobém výzkumu chodidla a jeho pohybů. Jedná se o ergonomický systém, vhodný pro všechny typy chodidel, který garantuje přejímání správného držení těla. Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv a vložky chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhají zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižují námahu pohybového aparátu. Chodidlo v optimální pozici umožňuje kloubům správné postavení a jejich lineární pohyb vždy v perfektní ose. Napomáhá tím snižovat riziko svalových kontraktur (zkrácení svalů) a následně tak opotřebení kloubů kolen, nohou a zad.

Obuv značky Peter Legwood je vyrobena pouze z EVA směsi. Jedná se o netoxický, antibakteriální a protiskluzový materiál, který nezatěžuje životní prostředí. Je možné jej znovu zpracovat při vysokých teplotách, kdy se transformuje v oxid uhličitý a vodu. Tento materiál umožňuje dlouhodobé používání obuvi, díky jeho optimálním fyzikálně – mechanickým vlastnostem. Vysoký či nízký nárt nebo vybočený palec lze díky patentovanému materiálu řešit dodatečnou úpravou obuvi.

Běžné problémy stability a držení těla:
Jakmile se noha dotkne povrchu země a opře se o něj, spojí se s mozkem a první informace, kterou vyšle, je signál špatné rovnováhy. Opěrná plocha chodidla je nedostatečná ve vztahu k hmotnosti a síle, kterou musí podpírat. Tělo reaguje automaticky zvýšenou námahou svalů nohou a zad, která má za následek jejich zvýšenou únavu. Během chůze mají zatížená chodidla tendenci stáčet se směrem dovnitř; normálně se vždy jedna noha stáčí víc než druhá a tím vytváří vyosení kloubní roviny. Kompenzační pohyby způsobují, že všechny klouby pracují mimo osu a vytváří předpoklad pro větší opotřebení zatížených kloubů. Mozek se snaží kompenzovat stáčení chodidla a kolene postupným zvýšením postavení jedné strany pánve. Rotace pánve se následně projevuje v postavení ramen, která mají tendenci se nachylovat vpřed. Záda a krk se ohýbají dopředu, aby snížily tlak na spodní část zad, provokovaný únavou z chůze. 

Řešení Petra Legwooda:
Jedná se o velmi pohodlnou obuv, určenou k celodennímu nošení. Perfektní přilnavost obuvi k chodidlu i k nártu zaručuje bezpečnou chůzi. Prsty by se neměly stahovat z pocitu, že botu ztratíte. Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv Aequos chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhá zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižuje námahu pohybového aparátu. Díky inovativní technologii systému Aequos, dodává obuv značky Peter Legwood mozku informaci větší opěrné plochy chodidla, tedy lepší rovnováhy. Tato informace je mozkem přeložena jako pocit větší tělesné pohody. Lidské tělo se přizpůsobuje nově přijatým podnětům a výsledkem je zlepšení držení těla, které zbavuje záda a nohy svalového napětí. 
 
Reference na tuto obuvi si můžete přečíst na www.peterlegwood.cz v sekci naši zákazníci.
 
Obuv Peter Legwood